Ks. Adam Bobola, TChr - Proboszcz

Ksiądz Adam znany jest Polonii Amerykańskiej jako budowniczy Parafii Miłosierdzia Bożego w Lombard IL. Budowlane i organizacyjne talenty ks. Adama ujawniły się już na pierwszej Jego placówce w Polsce w Parafii Świętego Ducha w Szczecinie Zdrojach, w postaci nowego dachu na kościele, remontu plebanii i budowy sklepiku parafialnego.

Na kontynent Amerykański ks. Adam przybył 1 sierpnia 1994 i został skierowany do posługi duszpasterskiej najpierw w Parafii św. Wojciecha w Toledo, Ohio. Później ksiądz Adam został mianowany Proboszczem w Halifax, następnie w Sterling Heights, gdzie najpierw kościół został rozbudowany, a następnie plebania, Dom Prowincjalny, oraz istniejący parking. Od 2010 roku ks. Adam jest proboszczem naszej parafialnej wspólnoty.